Triki ekspertów

Niezbędnik grillowy: TOP 5 akcesoriów

TOP 5 akcesoriów

GRILL TO JEDEN Z TWOICH ULUBIONYCH SPOSOBÓW SPĘDZANIA CZASU NA ŚWIEŻYM POWIETRZU? BY MÓC W PEŁNI DELEKTOWAĆ SIĘ SMAKOWITYM POSIŁKIEM, ZADBAJ O KILKA WAŻNYCH AKCESORIÓW. DZIĘKI NIM GRILLOWANIE STANIE SIĘ JESZCZE PRZYJEMNIEJSZE!


1. TERMOMETR DO MIĘSA

To nieoceniony gadżet prawdziwego grillowego mistrza. Z termometrem precyzyjnie ocenisz temperaturę wewnętrzną mięsa, co pomoże Ci w pełni kontrolować stopień wysmażenia i soczystości mięsa. Jest to ważne szczególnie podczas przygotowywania steków dostosowanych do indywidualnych preferencji gości. 

2. SZCZYPCE DO GRILLA 

Koniec z potrawami nieestetycznie pokłutymi widelcem czy spadającymi z grilla podczas obracania! Szczypce to proste, a zarazem genialne narzędzie, które pozwoli delikatnie obracać mięso, kiełbaski czy warzywa przy zachowaniu ich naturalnego wyglądu. Odpowiednio długie szczypce to także sposób, by uchronić ręce przed poparzeniem oraz mocno i wygodnie  chwytać nawet cięższe frykasy.

3. GRILLOWA MATA 

Zamiast układać potrawy bezpośrednio na ruszcie, wykorzystaj matę grillową wielokrotnego użytku. Jest ona wykonana z materiałów odpornych na wysokie temperatury, dzięki czemu chroni ruszt przed przywieraniem jedzenia oraz zdecydowanie ułatwia jego czyszczenie.  Alternatywą maty teflonowej mogą być też jednorazowe tacki aluminiowe. 

4. WACHLARZ DO ROZPALANIA 

Zdarza Ci się dmuchać w ułożony na grillu brykiet, by przyspieszyć jego rozżarzenie? Mamy dobrą wiadomość: już nie musisz tego robić! Wachlarz to prosty i skuteczny sposób na szybsze rozpalenie grilla. Nigdy więcej popiołu na ubraniu, we włosach i w oczach? Tak, to możliwe!

5. ZESTAW CZYSZCZĄCY

Podobnie jak o czystość domowych garnków, warto także dbać o czystość grilla. W tym celu zaopatrz się w dedykowany grillowaniu zestaw czyszczący. Powinny się w nim znaleźć m.in.: miotełka, szczotka, skrobak do szorowania, szmatka, płyn usuwający tłuszcz. Pamiętaj, że regularne czyszczenie przedłuża żywotność grilla i sprawia, że potrawy mają odpowiedni smak.

 

Inne triki

Rozpalanie grilla bez podpałki

Jak skutecznie wyczyścić grilla?